Tiskové zprávy

*** Dne 20. září vstoupila v účinnost aktualizovaná pravidla pro žadatele a příjemce. *** Rada hl. m. Prahy schválila vyhlášení výzev č. 34 Podpora komunitního života a sociálního podnikání a č. 35 Podpora sociálních služeb, komunitního života a sociálního bydlení.   ***   

Dne 20. září 2017 byly vyhlášeny výzvy č. 34 Podpora komunitního života a sociálního podnikání a č. 35 Podpora sociálních služeb, komunitního života a sociálního bydlení. Bližší informace naleznete ZDE.

    ***   Soutěžte s OP PPR od 9. 10. na Hitrádiu City o vstupenky do ZOO a fotoaparát! Více o rozhlasové kampani ZDE.   ***   41. výzva - Dne 19. 9. 2017 vydal ŘO důležité upozornění k výkladu bodu č. 4 dané výzvy. ZDE   ***   Byl přidán další Seminář k 32. výzvě. Více informací ZDE.   ***   Dne 14. 9. 2017 Zastupitelstvo hl. m. Prahy schválilo poskytnutí podpory projektům v 9., 11. a 24. výzvě. ZDE   ***   Dne 14. 9. 2017 Zastupitelstvo hl. m. Prahy schválilo poskytnutí podpory projektu v 40. výzvě. ZDE   ***   Dne 14. 9. 2017 Zastupitelstvo hl. m. Prahy schválilo poskytnutí podpory projektům v 21., 22. a 23. výzvě. ZDE   ***   Od 1.července 2017 jsou uzavřené smlouvy s dodavateli u příjemců, na které se vztahuje zákon č. 340/2015 Sb., o registru smluv, účinné až po jejich zveřejnění v registru smluv.   ***   Ladronkafest přilákal davy návštěvníků, lidé se tu zajímali i o evropské fondy. Najdete se?   ***   Seminář pro žadatele k vyhlášené 32. výzvě ZDE   ***   Dne 6. září 2017 byla vyhlášena výzva č. 32 Podpora transferu technologií a znalostí z výzkumných organizací do praxe III. Bližší informace naleznete ZDE.   ***   Byly zveřejněny pokyny pro modul Veřejné zakázky v IS KP14+. Dokument je ke stažení ZDE.   ***   Dne 30. srpna 2017 byla vyhlášena výzva č. 41 Posílení kapacit pro interkulturní vzdělávání. Bližší informace naleznete ZDE.   ***   Nově nabízíme služby nezávislého ombudsmana pro evropské fondy. Své dotazy zasílejte na: ombudsman@penizeproprahu.cz   ***   Dne 14. 8. 2017 byla u projektů předložených ve výzvě č. 23 ukončena druhá fáze hodnocení a výběru projektů „věcné hodnocení a výběr projektů“. ZDE   ***   Dne 14. 8. 2017 byla u projektů předložených ve výzvě č. 20 ukončena první fáze hodnocení a výběru projektů „kontrola přijatelnosti a formálních náležitostí“. ZDE   ***   Dne 9. 8. 2017 byla u projektů předložených ve výzvě č. 21 ukončena druhá fáze hodnocení a výběru projektů „věcné hodnocení a výběr projektů“. ZDE   ***   Došlo k aktualizaci harmonogramu výzev na rok 2017, provedené změny v harmonogramu se týkají Prioritní osy 2 a 4. Více informací týkajících se změn naleznete v sekci Harmonogram výzev nebo v sekci Pro žadatele.   ***   POZOR! Došlo k aktualizaci Harmonogramu výzev na rok 2016! Změna se týká Prioritní osy 2, kde byla navýšena alokace výzvy č. 13 z 500 mil. Kč na 523 mil. Kč.   ***   

Ladronkafest přilákal davy návštěvníků, lidé se tu zajímali i o evropské fondy

PRAHA / Tisíce návštěvníků zaplnily v sobotu 9. září břevnovskou pláň, kde se uskutečnil šestnáctý ročník Ladronkafestu. Kromě soutěží a hudebních a sportovních vystoupení lidi přilákal také stánek Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Ten poutavě nabídl zajímavosti z jednotlivých operačních programů včetně Operačního programu Praha – pól růstu ČR. 

Ladronkafest, který pořádá městská část Praha 6, je největším festivalem volnočasových aktivit ve střední Evropě. Letošní teplé a slunečné počasí mu skutečně přálo, takže si ho návštěvníci od nejmenších až po ty nejstarší opravdu užili. Příchozí si mohli vyzkoušet různé druhy sportů od tenisu, squashe, badmintonu, fotbalu, atletiky a gymnastiky přes golf, cyklistiku, lyžování bez sněhu, akrobatický tanec u tyče či bojová umění a navázat kontakt se zástupci klubů, které je tu prezentovaly.

Největší zájem byl o exhibice extrémních sportů, zejména o U rampu, funbox či parkour. Pro návštěvníky byly připraveny také kreativní workshopy, bezpočet soutěží, breakdance, DJ’s a hudební produkce. K chuti početným příchozím přišly rovněž kiosky s tradičními českými, ale také asijskými, italskými či ruskými jídly.

 

                    Stan evropských fondů získal cenu návštěvníků 

Panely s fotografiemi a informacemi přibližující úspěšné projekty, soutěže, kvízy, malování na obličej a rovněž možnost získat odpověď na otázky týkající se světa evropských dotací přilákaly stovky lidí také do stanu Evropských fondů Ministerstva pro místní rozvoj, které jednotlivé operační programy koordinuje. Zájem nejen ze strany pamětníků pak vyvolala retro expozice, která připomněla 60 let uplynulých od vzniku Evropského sociálního fondu. Zajímavostí je, že tento stan všech operačních programů získal letos stejně jako loni cenu návštěvníků festivalu za nejlepší stánek! Děkujeme návštěvníkům a děkujeme Ministerstvu pro místní rozvoj.

evropské fondy

Videa