Tiskové zprávy

   ***   Vyhlášeny semináře pro žadatele ve výzvě č. 28. Více informací: ZDE   ***   Dne 15. listopadu 2017 byla vyhlášena výzva č. 28 Inkluze a multikulturní vzdělávání. Bližší informace naleznete ZDE.   ***   Vyhlášen třetí seminář pro žadatele ve výzvě č. 36 a 37. Více informací: ZDE   ***   Průběžný stav věcného hodnocení projektů předložených do výzvy č. 20 – stav k 13. 11. 2017 ZDE   ***   Harmonogram výzev na rok 2018 (pracovní návrh) - více informací ZDE   ***   Vyhlášen seminář zaměřený na modul CBA pro žadatele ve výzvě č. 36 a 37. Více informací: ZDE   ***   Vyhlášeny semináře pro žadatele ve výzvě č. 36 a 37. Více informací: ZDE   ***   Dne 25. října 2017 byly vyhlášeny výzvy č. 36 Navýšení kapacity předškolního vzdělávání a zařízení pro poskytování péče o děti II a č. 37 Modernizace zařízení a vybavení pražských škol II. Bližší informace naleznete ZDE.   ***   Rada hl. m. Prahy 17. 10. 2017 schválila projekty ve výzvách č. 25, 27 a 40. Jde o projekty z oblasti „Udržitelná mobilita a energetické úspory“ a „Podpora sociálního začleňování a boj proti chudobě". Více info v rubrice Výzvy.   ***   Došlo k aktualizaci harmonogramu výzev na rok 2016. ZDE   ***   Došlo k aktualizaci harmonogramu výzev na rok 2017. ZDE   ***   Dne 20. září vstoupila v účinnost aktualizovaná pravidla pro žadatele a příjemce.   ***   41. výzva - Dne 19. 9. 2017 vydal ŘO důležité upozornění k výkladu bodu č. 4 dané výzvy. ZDE   ***   Zájemcům nabízíme služby nezávislého ombudsmana pro evropské fondy. Své dotazy zasílejte na: ombudsman@penizeproprahu.cz   ***   

Ladronkafest přilákal davy návštěvníků, lidé se tu zajímali i o evropské fondy

PRAHA / Tisíce návštěvníků zaplnily v sobotu 9. září břevnovskou pláň, kde se uskutečnil šestnáctý ročník Ladronkafestu. Kromě soutěží a hudebních a sportovních vystoupení lidi přilákal také stánek Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Ten poutavě nabídl zajímavosti z jednotlivých operačních programů včetně Operačního programu Praha – pól růstu ČR. 

Ladronkafest, který pořádá městská část Praha 6, je největším festivalem volnočasových aktivit ve střední Evropě. Letošní teplé a slunečné počasí mu skutečně přálo, takže si ho návštěvníci od nejmenších až po ty nejstarší opravdu užili. Příchozí si mohli vyzkoušet různé druhy sportů od tenisu, squashe, badmintonu, fotbalu, atletiky a gymnastiky přes golf, cyklistiku, lyžování bez sněhu, akrobatický tanec u tyče či bojová umění a navázat kontakt se zástupci klubů, které je tu prezentovaly.

Největší zájem byl o exhibice extrémních sportů, zejména o U rampu, funbox či parkour. Pro návštěvníky byly připraveny také kreativní workshopy, bezpočet soutěží, breakdance, DJ’s a hudební produkce. K chuti početným příchozím přišly rovněž kiosky s tradičními českými, ale také asijskými, italskými či ruskými jídly.

 

                    Stan evropských fondů získal cenu návštěvníků 

Panely s fotografiemi a informacemi přibližující úspěšné projekty, soutěže, kvízy, malování na obličej a rovněž možnost získat odpověď na otázky týkající se světa evropských dotací přilákaly stovky lidí také do stanu Evropských fondů Ministerstva pro místní rozvoj, které jednotlivé operační programy koordinuje. Zájem nejen ze strany pamětníků pak vyvolala retro expozice, která připomněla 60 let uplynulých od vzniku Evropského sociálního fondu. Zajímavostí je, že tento stan všech operačních programů získal letos stejně jako loni cenu návštěvníků festivalu za nejlepší stánek! Děkujeme návštěvníkům a děkujeme Ministerstvu pro místní rozvoj.

evropské fondy

Videa