Tiskové zprávy

Dne 18. 4. 2018 byla u projektů předložených ve výzvě č. 34 ukončena první fáze hodnocení a výběru projektů „kontrola přijatelnosti a formálních náležitostí“. ZDE   ***   Upřesnění pro žadatele k vyplnění datové položky „Datum výchozí hodnoty indikátoru“ v rubrice Aktuality   ***   Pro příjemce byla publikována ČJ-AJ Karta účastníka - rubrika Aktuality   ***   15. 3. vyšlo první letošní číslo Zpráv z pólu. Bulletin je ke stažení zde.   ***   Zaměstnanci Magistrátu mohou přihlásit své děti do 2 podnikových dětských skupin. Více info s sekci Aktuality.   ***   

Ladronkafest přilákal davy návštěvníků, lidé se tu zajímali i o evropské fondy

PRAHA / Tisíce návštěvníků zaplnily v sobotu 9. září břevnovskou pláň, kde se uskutečnil šestnáctý ročník Ladronkafestu. Kromě soutěží a hudebních a sportovních vystoupení lidi přilákal také stánek Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Ten poutavě nabídl zajímavosti z jednotlivých operačních programů včetně Operačního programu Praha – pól růstu ČR. 

Ladronkafest, který pořádá městská část Praha 6, je největším festivalem volnočasových aktivit ve střední Evropě. Letošní teplé a slunečné počasí mu skutečně přálo, takže si ho návštěvníci od nejmenších až po ty nejstarší opravdu užili. Příchozí si mohli vyzkoušet různé druhy sportů od tenisu, squashe, badmintonu, fotbalu, atletiky a gymnastiky přes golf, cyklistiku, lyžování bez sněhu, akrobatický tanec u tyče či bojová umění a navázat kontakt se zástupci klubů, které je tu prezentovaly.

Největší zájem byl o exhibice extrémních sportů, zejména o U rampu, funbox či parkour. Pro návštěvníky byly připraveny také kreativní workshopy, bezpočet soutěží, breakdance, DJ’s a hudební produkce. K chuti početným příchozím přišly rovněž kiosky s tradičními českými, ale také asijskými, italskými či ruskými jídly.

 

                    Stan evropských fondů získal cenu návštěvníků 

Panely s fotografiemi a informacemi přibližující úspěšné projekty, soutěže, kvízy, malování na obličej a rovněž možnost získat odpověď na otázky týkající se světa evropských dotací přilákaly stovky lidí také do stanu Evropských fondů Ministerstva pro místní rozvoj, které jednotlivé operační programy koordinuje. Zájem nejen ze strany pamětníků pak vyvolala retro expozice, která připomněla 60 let uplynulých od vzniku Evropského sociálního fondu. Zajímavostí je, že tento stan všech operačních programů získal letos stejně jako loni cenu návštěvníků festivalu za nejlepší stánek! Děkujeme návštěvníkům a děkujeme Ministerstvu pro místní rozvoj.

evropské fondy

Videa