Tiskové zprávy

*** Dne 20. září vstoupila v účinnost aktualizovaná pravidla pro žadatele a příjemce. *** Rada hl. m. Prahy schválila vyhlášení výzev č. 34 Podpora komunitního života a sociálního podnikání a č. 35 Podpora sociálních služeb, komunitního života a sociálního bydlení.   ***   

Dne 20. září 2017 byly vyhlášeny výzvy č. 34 Podpora komunitního života a sociálního podnikání a č. 35 Podpora sociálních služeb, komunitního života a sociálního bydlení. Bližší informace naleznete ZDE.

    ***   Soutěžte s OP PPR od 9. 10. na Hitrádiu City o vstupenky do ZOO a fotoaparát! Více o rozhlasové kampani ZDE.   ***   41. výzva - Dne 19. 9. 2017 vydal ŘO důležité upozornění k výkladu bodu č. 4 dané výzvy. ZDE   ***   Byl přidán další Seminář k 32. výzvě. Více informací ZDE.   ***   Dne 14. 9. 2017 Zastupitelstvo hl. m. Prahy schválilo poskytnutí podpory projektům v 9., 11. a 24. výzvě. ZDE   ***   Dne 14. 9. 2017 Zastupitelstvo hl. m. Prahy schválilo poskytnutí podpory projektu v 40. výzvě. ZDE   ***   Dne 14. 9. 2017 Zastupitelstvo hl. m. Prahy schválilo poskytnutí podpory projektům v 21., 22. a 23. výzvě. ZDE   ***   Od 1.července 2017 jsou uzavřené smlouvy s dodavateli u příjemců, na které se vztahuje zákon č. 340/2015 Sb., o registru smluv, účinné až po jejich zveřejnění v registru smluv.   ***   Ladronkafest přilákal davy návštěvníků, lidé se tu zajímali i o evropské fondy. Najdete se?   ***   Seminář pro žadatele k vyhlášené 32. výzvě ZDE   ***   Dne 6. září 2017 byla vyhlášena výzva č. 32 Podpora transferu technologií a znalostí z výzkumných organizací do praxe III. Bližší informace naleznete ZDE.   ***   Byly zveřejněny pokyny pro modul Veřejné zakázky v IS KP14+. Dokument je ke stažení ZDE.   ***   Dne 30. srpna 2017 byla vyhlášena výzva č. 41 Posílení kapacit pro interkulturní vzdělávání. Bližší informace naleznete ZDE.   ***   Nově nabízíme služby nezávislého ombudsmana pro evropské fondy. Své dotazy zasílejte na: ombudsman@penizeproprahu.cz   ***   Dne 14. 8. 2017 byla u projektů předložených ve výzvě č. 23 ukončena druhá fáze hodnocení a výběru projektů „věcné hodnocení a výběr projektů“. ZDE   ***   Dne 14. 8. 2017 byla u projektů předložených ve výzvě č. 20 ukončena první fáze hodnocení a výběru projektů „kontrola přijatelnosti a formálních náležitostí“. ZDE   ***   Dne 9. 8. 2017 byla u projektů předložených ve výzvě č. 21 ukončena druhá fáze hodnocení a výběru projektů „věcné hodnocení a výběr projektů“. ZDE   ***   Došlo k aktualizaci harmonogramu výzev na rok 2017, provedené změny v harmonogramu se týkají Prioritní osy 2 a 4. Více informací týkajících se změn naleznete v sekci Harmonogram výzev nebo v sekci Pro žadatele.   ***   POZOR! Došlo k aktualizaci Harmonogramu výzev na rok 2016! Změna se týká Prioritní osy 2, kde byla navýšena alokace výzvy č. 13 z 500 mil. Kč na 523 mil. Kč.   ***   

Z rádií znějí informace o OP PPR a bude se soutěžit o ceny

Základní informace o Operačním programu Praha – pól růstu ČR (OP PPR) a o zajímavých realizovaných projektech míří od pondělí 11. září k posluchačům šesti rozhlasových stanic, které vysílají na okruhu hlavního města Prahy a středních Čech. S cíli, oblastmi podpory a dosavadními výsledky operačního programu se posluchači seznámí prostřednictvím krátkých rozhovorů s pražskou radní pro školství a evropské fondy Irenou Ropkovou a s příjemci našich dotací.

rádioRadní Irena Ropková program představí formou deseti minutových pořadů. Posluchači se z úst paní radní postupně dozvědí, jak operační program funguje, na jaké oblasti cílí, kolik žádostí o podporu bylo zatím podáno a kolik jich podporu získalo, kolik peněz a kam již bylo mezi žadatele rozděleno, jaké výzvy se ještě připravují i to, jak odbor evropských fondů pražského magistrátu, který je řídicím orgánem operačního programu, komunikuje se zájemci o dotace.

Další čtyři rozhovory nám pro rozhlas poskytli zástupci úspěšných projektů.  Josef  K. Fuksa z Výzkumného ústavu vodohospodářského posluchačům představí svůj projekt zabývající se ochranou zdrojů pitné vody v Praze a její úpravou. S projektem zaměřeným na předpověď teploty a stavu povrchu silnic v metropoli v zimě přišel tým Petra Zacharova z Ústavu fyziky atmosféry Akademie věd České republiky. Projekty, které umožnily vznik hned několika dětských skupin, a jejich přínos pro děti i rodiče nám přiblíží Dagmar Bodláková, projektová manažerka Centra sociálních služeb Praha, a pan Jan Schneider ze Zdravotnického zařízení městské části Praha 4.

Informační pořady věnované pražskému operačnímu programu vysílá Radio Beat, Radio Kiss 98, Country Radio, Signál Radio, Rádio Blaník a Hitrádio City 93.7 FM, a to do 29. září.

Mezi 9. a 13. říjnem se posluchači mohou v ranní show s Ivou Leckou a Vojtěchem Eflerem na Hitrádiu City zapojit do soutěže o celkem pět soutěžních cen. Od pondělí do čtvrtka se po 7. ráno soutěží o celoroční rodinné vstupenky do pražské ZOO, v pátek bude vyhlášen celkový vítěz, který získá kromě vstupenky do ZOO také hlavní cenu, kompaktní digitální fotoaparát Panasonic Lumix DMC–TZ57. O výsledcích soutěže Vás budeme informovat prostřednictvím webových stránek www.penizeproprahu.cz.

Radní pro evropské fondy a školství Irenu Ropkovou můžete slyšet ve vybraných rádiích
Radní pro evropské fondy a školství Irenu Ropkovou můžete slyšet ve vybraných rádiích.

Videa